Ondřej Mirovský

Koalice Pro 7: Mirovský

Ondřej Mirovský

Narodil jsem se v roce 1979 přímo v Praze 7 v dnes už neexistující porodnici na Štvanici. Základní školu jsem absolvoval v Modřanech (Praha 4) a Gymnázium v Praze 8 Bohnicích a poté vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK Praha – obor ochrana a tvorba životního prostředí. Následně jsem studoval a pracoval v zahraničí: Nizozemí (Amsterdam), Maďarsko (Debrecén), Norsko (Arendal) a Belgie (Brusel).

Po návratu do ČR v roce 2006 jsem pracoval jako asistent v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR u Ondřeje Lišky a od listopadu téhož roku jsem byl uvolněným členem Zastupitelstva Prahy 7 a předsedou finančního výboru (do října 2010). V současné době pracuji jako národní kontaktní expert pro rámcové programy pro vědu a výzkum EU v oboru kosmického výzkumu a aplikací pozemního pozorování pro ochranu životního prostředí a bezpečnosti.

Programová vize pro Prahu 7

Mým osobním přáním je vybudovat z Prahy 7 příjemné místo pro život, kde ožijí naše ulice a náměstí a kde už veřejné prostory nebudou pouze parkovištěm nebo transitní silnicí. Ulice musí být celkově klidnější a bezpečnější. Potřebujeme více květin, keřů a stromů a také více kulturního života a umění do ulic.

Většina domů na Praze 7 má přístup do vnitrobloků, které je potřeba proměnit v malé komunitní parky pro setkávání dospělých i dětí a rozvoj sousedských vztahů. Praha 7 je především místem pro klidné residenční bydlení, a ne pro masivní výškovou zástavbu, která se plánuje především v dolních Holešovicích (Bubny-Zátory, okolí Lighthouse). Proto chci, aby Praha 7 sebevědomě prosazovala zájmy svých občanů a ne pouze podléhala tlakům developerů, jak tomu je zvykem v současné době.

Prosazování veřejného zájmu však nebude možné bez zásadní změny fungování Radnice Prahy 7. Po dlouhé vládě jedné strany je nutné přepřáhnout otěže starých časů a otevřít rozhodovací procesy nám občanům Prahy 7 tak, abychom měli reálné možnosti ovlivňovat a kontrolovat rozhodování našich zastupitelů. Občané mají právo účastnit se jednání všech komisí a výborů, chci, aby se zapojovali do komisí při výběrových řízeních a také aby přímo ovlivňovali budoucí tvář Prahy 7.

OSOBNÍ WEB

FACEBOOK

2 Comments

 1. Dear Mr. Mirovsky,

  I am Katariina Lillqvist, a Finnish-born film director and scriptwriter, and for the last 25 years I have been directing and producing animations and cultural documentaries for Finnish TV and radio YLE in my Prague-based studio.

  Our studio is one of the last dinosaurs still producing classic Trnka-style puppet animations, and during recent years, we have also founded our own, small but professional puppet museum. In our collections, we have puppets and decorations from 15 animated films, and also a small collection of shadow puppets and other interesting art pieces from Turkey, China and Bali. Since the state-owned puppet animation museum in Kratochvile castle collapsed years ago, we are currently the only museum who is active in the field of preserving and renewing the unique tradition of Czech puppet animation.

  Currently we are looking for new, affordable space for the museum,as our grants from Finland are getting smaller and smaller thanks to our new government . Myself, I have been living in Holesovice for many years, and despite of my current location in Prague 1, my heart still beats for “ sedmicka “ . When I read your pages, I got the idea that you might be interested in possible cooperation with us, and I would be happy, if we could soon have a short coffee meeting in Holesovice.

  We also welcome you to take look at our current project in Karlin, where we are shooting a puppet film until the end of June.

  I speak also Czech, so please feel free to call me any time to discuss more, my number is 608 537 963.

  Best wishes,
  Katariina Lillqvist
  Film cooperative Camera Cagliostro / FI
  Studio Mamiwata / CR
  http://www.praguepuppetmuseum.com
  http://www.cameracagliostro.com

  • Dear Katariina,

   is your request still valid?
   Thank you and have a great day,

   Web admin Koalicepro7.cz

Napsat komentář

Required fields are marked *.