Ondřej Mirovský

Koalice Pro 7: Mirovský

Ondřej Mirovský

Narodil jsem se v roce 1979 přímo v Praze 7 v dnes už neexistující porodnici na Štvanici. Základní školu jsem absolvoval v Modřanech (Praha 4) a Gymnázium v Praze 8 Bohnicích a poté vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK Praha – obor ochrana a tvorba životního prostředí. Následně jsem studoval a pracoval v zahraničí: Nizozemí (Amsterdam), Maďarsko (Debrecén), Norsko (Arendal) a Belgie (Brusel).

Po návratu do ČR v roce 2006 jsem pracoval jako asistent v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR u Ondřeje Lišky a od listopadu téhož roku jsem byl uvolněným členem Zastupitelstva Prahy 7 a předsedou finančního výboru (do října 2010). V současné době pracuji jako národní kontaktní expert pro rámcové programy pro vědu a výzkum EU v oboru kosmického výzkumu a aplikací pozemního pozorování pro ochranu životního prostředí a bezpečnosti.

Programová vize pro Prahu 7

Mým osobním přáním je vybudovat z Prahy 7 příjemné místo pro život, kde ožijí naše ulice a náměstí a kde už veřejné prostory nebudou pouze parkovištěm nebo transitní silnicí. Ulice musí být celkově klidnější a bezpečnější. Potřebujeme více květin, keřů a stromů a také více kulturního života a umění do ulic.

Většina domů na Praze 7 má přístup do vnitrobloků, které je potřeba proměnit v malé komunitní parky pro setkávání dospělých i dětí a rozvoj sousedských vztahů. Praha 7 je především místem pro klidné residenční bydlení, a ne pro masivní výškovou zástavbu, která se plánuje především v dolních Holešovicích (Bubny-Zátory, okolí Lighthouse). Proto chci, aby Praha 7 sebevědomě prosazovala zájmy svých občanů a ne pouze podléhala tlakům developerů, jak tomu je zvykem v současné době.

Prosazování veřejného zájmu však nebude možné bez zásadní změny fungování Radnice Prahy 7. Po dlouhé vládě jedné strany je nutné přepřáhnout otěže starých časů a otevřít rozhodovací procesy nám občanům Prahy 7 tak, abychom měli reálné možnosti ovlivňovat a kontrolovat rozhodování našich zastupitelů. Občané mají právo účastnit se jednání všech komisí a výborů, chci, aby se zapojovali do komisí při výběrových řízeních a také aby přímo ovlivňovali budoucí tvář Prahy 7.

OSOBNÍ WEB

FACEBOOK

Napsat komentář

Required fields are marked *.