Ondřej Profant

Koalice Pro 7: Ondřej Profant

Ondřej Profant

Narozen 2. května 1988, je předsedou krajského sdružení Pirátů v Praze a garantem programové komponenty svoboda informací, byl již členem přípravného výboru České pirátské strany. Pochází a žije v Praze.

Vystudoval všeobecné gymnázium. Dále studoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor Obecná informatika, ale školu nedokončil. V průběhu studia se však blíže seznámil s principy open source softwaru, což ho přivedlo ke svobodné kultuře obecně a následně i k pirátství.

Je živnostníkem se specializací na DTP (sazba knih ve svobodném systému LaTeX) a programování (PHP – Nette Framework, C# – Mono) a skriptování (Bash, JavaScript, Python). Více napoví profil na Githubu.

Stal se jedním z organizátorů Cryptoparty, kde často přednášel, připravil mnoho materiálů a vytvořil web.

Angažuje se ve svobodné kultuře – především v komunitě okolo Linuxu (Debian, Ubuntu – profil, Fedora) a občasně Wikipedii (profil). Poslední dobou spíše formou propagační činnosti v rámci aktivit u Pirátů.

Z dopravních prostředků preferuje kolo. Rád čte satirickou fantasy.

Oblíbený citát

„Jen ten, kdo je zaslepen lakotou, nenechá přítele kopírovat.“ Aaron Swartz

Vize

Chtěl bych svět, kde jsou technologie využívány ve prospěch nás všech. Vědomosti a informace jsou sdíleny bez jakýchkoli překážek. Pravidla jsou nastavena liberálně a zákazy vychází pouze ze širokého společenského konsenzu. Jen v takovém světě je možná vzájemná dobrovolná spolupráce namísto ostře vynucené soutěže.

Napsat komentář

Required fields are marked *.