Košťata přistála – úklid Prahy 7 začíná

Dnes v noci přistála v Praze 7 košťata, která budou sloužit k lepšímu a častějšímu úklidu Prahy 7. Praha 7 je dlouhodobě pod palbou kritiky za špinavé ulice, tak jsme se rozhodli nabídnout lidem možnost aktivního zapojení do úklidu a košťata tak v Praze 7 přistála. Nechceme ale vymetat jen ulice, chceme také vymést staré vedení z radnice.
kostata_1


„Chceme upozornit na málo funkční systém úklidu Prahy 7, která je na mnoha místech špinavá a neuklizená a to nejenom po mimořádných událostech jako jsou fotbalová a hokejová utkání, nebo akce na Letenské pláni a Výstavišti. Do úklidu Prahy 7 chceme zapojit větší počet metařů v ulicích, protože strojové čištění není dostatečně účinné. Práci chceme také nabídnout lidem bez domova a práce, kteří v Praze 7 dlouhodobě pobývají,“ říká Michal Šperling, garant tématu čistoty ulic Prahy 7.
kostata_4


„Nejde ale jen o špínu v ulicích, ale také o špínu v našich plicích, kdy chceme zlepšit kvalitu ovzduší snížením transitní dopravy, ozeleněním ulic či častějším kropením v Letních měsících,“ doplňuje Ondřej Mirovský, zastupitel Prahy 7 a kandidát na starostu Prahy 7.
kostata_2

Comments are closed.