Máme recept na dostupné bydlení v Praze 7 – developeři budou přenechávat 5% bytů Praze 7

Praha 7 nyní prochází dynamickým vývojem především v oblasti dolních Holešovic, kdy se připravují nové projekty pro bydlení i administrativu. Prosazujeme, aby nová výstavba ctila současný charakter Prahy 7, např. formou městského obytného bloku a vhodné regulace výšky a objemu nových budov. Praha 7 totiž není místem pro megalomanské výškové budovy nebo gigantické administrativní komplexy, ale pro přiměřenou zástavbu lidských rozměrů.

„Za poslední desetiletí bohužel Praha 7 prodala téměř všechny bytové domy a nyní vlastní cca 2% bytového fondu Prahy 7, což znemožňuje jakoukoliv sociálně-bytovou politiku. Chceme jít proto cestou moderních metropolí západní Evropy – např. Londýna, kde v případě nové výstavby dochází k dohodě mezi developerem a městem o přenechání určitého % nových bytů pro potřeby města,“ říká Ondřej Mirovský, zastupitel Prahy 7. „Dříve dávali developeři úplatky, nyní budou dávat byty pro ubytovávání lidí podle potřeb Prahy 7,“ dodává Mirovský.

tema-dostupnebydleni

„Tento model umožní Praze 7 postupně rozšiřovat svůj bytový fond bez výrazných nákladů a bude tím také docházet k pestřejšímu obsazení bytů a nebudou tak vznikat ghetta pro bohaté nebo chudší,“ doplňuje Ondřej Mirovský, kandidát na starostu Prahy 7.


Comments are closed.