Aby cesta na Štvanici nebyla k naštvání

| 2 komentáře

Občanům Prahy 7 a Karlína chybí pohodlné a bezpečné spojení obou čtvrtí.

Koalice PRO 7 plánuje výstavbu lávky pro pěší a cyklisty přes Štvanici do Karlína. Projekt byl již před 9 lety vybrán v architektonické soutěži, kdy odborná komise podpořila projekt architektů Němcových. „Díky lávce dojde k zásadnímu oživení ostrova Štvanice. Pro občany dolních Holešovic to bude nejkratší cesta do zeleně a také do centra Karlína,“ říká Mgr. Silvie Kratochvílová, zastupitelka MČ Praha 7 a kandidátka za Koalici PRO 7.
Koalice PRO 7 - Lávka

„Chceme vytvořit prostor pro další rozvoj volnočasových aktivit na Štvanici. S tím souvisí i nutnost vytvořit novou územní studii budoucího rozvoje Štvanice,“ komentuje situaci Ondřej Mirovský, zastupitel a kandidát na starostu Prahy 7.
Koalice PRO 7 - Lávka 2

Dnes se na ostrov dostanete pouze po Hlávkově mostě, po něm ale vede magistrála. Navíc samotný přístup z Holešovic na most je nepohodlný, chodci a cyklisté musí projít temnými a nebezpečnými podchody.

2 Comments

  1. Dobrý den. Jsou nějaké rozumné prognózy, jak bude lávka využívána? Tŕeba v zimě? Neuvažoval někdo o vyčištění, označeni a osvětlení podchodů vedoucích od metra? Přislo by to rozhodně levněji. Obávám se, že je to projekt stejně užitečný, jako přesdálniční lávka pro medvědy.

Napsat komentář

Required fields are marked *.