Praha 7 otevřela předražený a špatně navržený park na Ortenově náměstí

| 0 comments

Radnice Prahy 7 otevřela park na Ortenově náměstí, současně s odhalením sochy Garden Butterfly od brazilského umělce Romera Britta. Celá rekonstrukce je přitom ukázkovým příkladem, jak nemá vypadat rekonstrukce takovýchto prostranství. Park je nejenom předražený – podle naše názoru minimálně o 15 milionů korun. Je také velmi špatně navržen a celkově došlo k redukci cenné zeleně a zmenšení plochy parku.

„Rekonstrukce Ortenova náměstí je ukázkovým příkladem, jak nemá vypadat proměna veřejného prostranství moderního města. Místo rozšíření zeleně došlo k redukci zeleně, dokonce je možné dnes přímo v parku parkovat auta,“ komentuje rekonstrukci náměstí Ondřej Mirovský, zastupitel Prahy 7 a kandidát na starostu Koalice PRO7.

„Jediné, co se nám jako opozici podařilo v celém nešťastném projektu prosadit, je zklidnění dopravy mezi parkem a základní školou TGM, kdy došlo díky našemu návrhu k odebrání jednoho jízdního pruhu v každém směru, což jistě přispěje k vyšší bezpečnosti pro chodce a cyklisty,“ doplňuje Ondřej Mirovský.

Parkování přímo v parku?

Snímek obrazovky 2014-09-11 v 0.46.49

 

 

 

 

 

 

Co tím projektant myslel? Park se vyznačuje naprosto nelogickým uspořádáním.

Snímek obrazovky 2014-09-11 v 0.47.11

 

 

 

 

 

 

Kontakt: Ondřej Mirovský, tel.: 724 833 286

Napsat komentář

Required fields are marked *.